هنگام خرید دیزل ژنراتور، برخی از اطلاعات مهم دستگاه را باید بررسی کنید. یکی از مهم ترین اطلاعات توان مصرفی است که با کاوا نشان داده می شود. ممکن است از خودتان بپرسید Kva چیست؟ در این مقاله تمام جزئیات این واحد را بررسی می کنیم تا بیشتر در مورد آن بدانید و هنگام خرید انتخاب راحت تری داشته باشید.

Kva و ژنراتور برق

هنگام خرید و بررسی ژنراتور برق اکثر افراد در مورد کاوا می پرسند. ابتدا باید بدانید کاوا چیست؟ همچنین Kva و ژنراتور برق چه ارتباطی با هم دارند. برای خرید ژنراتور، اولین موردی که بررسی می شود و اهمیت زیادی دارد، توان آن با واحد کاوا است. این ویژگی باعث می شود تا بدانید با توجه به نیاز و کاربری که از این دستگاه انتظار دارید، کدام ژنراتور مناسب کار شماست. در اصل هر فرد مبتدی نیز هنگامی که در مورد یک ژنراتور صحبت می کند، اطلاعات کاوا آن را می شناسد.
این اطلاعات معمولاً در دفترچه راهنمای ژنراتور برق یا بر روی دستگاه درج شده اند. با توجه به این که دامنه استفاده از ژنراتورها در صنعت و تکنولوژی های مختلف بسیار زیاد است، اطلاعات کاوا و توان دستگاه برای هر کدام از کاربردها باید بررسی شود تا بتوان بهترین انتخاب را با توجه به نیاز محیط داشت.

لینک های مفید:
برد دیزل ژنراتور

 

تفاوت کاوا و کیلو وات

در برخی از منابع، کاوا و کیلو وات با همدیگر یکی تعریف می شوند. از طرفی هنگامی که تعریف این دو واژه را می شنوید، بر هم مطابق هستند. البته این دو خصوصیت با همدیگر متفاوت هستند. اگر می خواهید بدانید Kva چیست، در ادامه این موضوع بیشتر بررسی می شود. در اصل از نظر تعریفی هر دو با هم مشابه اند. با این تفاوت که کاوا در اصل توان نامی دستگاه است. یعنی در شرایطی که بهترین و ایده آل ترین حالت برای دستگاه وجود داشته باشد، می تواند توان نامی کاوا را ارائه دهد.
اگر واقع بینانه به تعریف کاوا بپردازید و بدانید که Kva چیست، مشخص می شود که این توان هیچ گاه با توان خروجی برابر نیست و عوامل مختلفی مانند استهلاک دستگاه، شرایط محیطی و… روی توان ایده آل تأثیر گذاشته و آن را کاهش می دهند. با این حال کیلووات، توان خروجی و واقعی است که با کاوا گاهی اوقات اختلاف زیادی دارد. آنچه شما در زمان استفاده از ژنراتورهای دریافت می کنید، همان کیلو وات است.

نکات مهم درخصوص محاسبه توان مصرفی

جریانی که از دستگاه خارج می شود، با کیلو وات شمار بررسی شده و در اصل توان دستگاه را نشان می دهد. ممکن است برایتان سؤال پیش آید که چگونه هنگام خرید ژنراتور بدانیم بهترین اندازه کاوا چیست و کدام ژنراتور با چه کاوایی برای کاربردی که مد نظرتان است مناسب خواهد بود. معمولاً مراکز فروش معتبر از کارشناسان حرفه ای و مشاوران فروش برای حل این مسائل مشتریان بهره می برند. این افراد به شما می گویند که Kva چیست و در ژنراتور چقدر مهم است. به همین علت زمانی که قصد خرید دارید، باید کاربری مورد نیازتان را برای این افراد توضیح دهید تا ژنراتور با کاوا مناسب را به شما ارائه دهند.
اگر کاوا کمتر را انتخاب کنید، توان مصرفی مورد نیازتان تأمین نمی شود. از طرفی هر چه در یک برند ژنراتور، توان کاوا بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر است. پس هنگامی که کاوایی مازاد بر نیازتان را انتخاب می کنید، هزینه ای اضافه پرداخت می کنید. پس بهترین انتخاب برایتان همان مدلی است که کارشناسان فروش به شما می گویند.
البته این نکته را مد نظر قرار دهید، اگر نیازتان توان 50 کاوا است، اگر دستگاهی با دقیقاً همین کاوا را انتخاب کنید، با توجه به مطالبی که ذکر شد، توان خروجی کمتر از 50 کاوا بوده و نیازتان را برآورده نمی کند.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور

 

فرمول های تبدیل آمپر سه فاز و کیلووات به کاوا

فرمول ساده ای برای تبدیل آمپر سه فاز به کاوا وجود دارد که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. به عنوان مثال اگر مصرف انرژی یا آمپر معادل 200 آمپر است. برای این که بتوانید این مقدار را به کاوا تبدیل کنید باید آن را در عدد 1.44 ضرب کنید. عدد حاصل کاوا است که به شما داده می شود. برای تبدیل کیلووات به کاوا نیز باید عدد کیلووات را در 1.8 ضرب کنید.

کاربرد کاوا در ژنراتور چیست؟

کاوا در اصل همان حالت ایده آل توان دستگاه است. اگر می خواهید بدانید کاربرد کاوا چیست؟ باید بدانید یکی از مهم ترین خصوصیات ژنراتور کاوا است. هنگامی که توان ایده آل دستگاه را دارید می توانید کاوا را به کیلو وات تبدیل کنید و توان خروجی دستگاه را بدانید.