اکثر دیزل ژنراتور ها هنگام کارصدای زیادی تولید میکنند و این صدا باعث ایجاد مزاحمت میشود به همین دلیل باید از کانوپی سایلنت استفاده کرد. دیزل ژنراتور به قدری در زندگی امروزه بشر کاربرد دارد که در محیط های زیادی از آن ها استفاده می شود. به همین علت بارها با این سؤال مواجه می شویم که کانوپی چیست ؟ قیمت کانوپی چقدر است یا چه ضرورتی دارد تا از آن استفاده کنیم؟ در این مقاله با کانوپی آشنا می شوید و اطلاعات مورد نیاز را در مورد این قطعه به دست می آورید.

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور

 

کانوپی چیست ؟

کانوپی همان اتاقکی است که بر روی خیلی از ژنراتورها می بینید. احتمالاً در برخی از موارد ممکن است از ابتدا کانوپی روی ژنراتور سوار شده باشد و برخی مواقع باید خودتان با خرید کانوپی آن را روی دستگاه قرار دهید. این قطعه ممکن است در نظرتان فقط یک محفظه برای دیزل ژنراتور باشد؛ اما بهتر است بدانید این قطعه علاوه بر محافظت از بخش های داخلی دیزل ژنراتور، به عنوان یک عایق صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

کانوپی سایلنت شرکت ماه نیرو
ضرورت استفاده از کانوپی چیست؟

اما ضرورت استفاده از کانوپی چیست؟ قیمت کانوپی بسته به کارایی که دارد بالا نیست و جلوی هزینه های احتمالی را در آینده می گیرد. اگر در کنار یک دیزل ژنراتور بزرگ ایستاده باشید، متوجه صدای بسیار زیادی می شوید که گاهی اوقات واقعاً آزار دهنده است. حال در نظر بگیرید که چندین دستگاه در کنار هم کار کنند. آلودگی صوتی علاوه بر این که آزار دهنده است، طبق تحقیقات پزشکی، می تواند به مرور روی سلامت گوش، قلب و مغز تاثیرگذار باشد. به همین علت باید این آلودگی ها را در محیط کاهش داد.

کانوپی یک عایق صوتی است که باعث می شود تا دیزل ژنراتور عایق صدا شده و صدای بسیار کمی از آن به محیط ساطع شود. کاربرد دیگر آن محافظت از موتور و دیگر قطعات است که باعث می شود تا طول عمر دستگاه بر اثر عوامل محیطی کاهش نیابد. هر دو وظیفه کانوپی بسیار مهم هستند و نیاز است تا از آن ها استفاده شود.

لینک های مفید:
بهترین دیزل ژنراتور

عملکرد کانوپی به چه صورت است؟

در اصل کانوپی با قرار گرفتن روی قطعات داخلی دیزل ژنراتور از آن ها محافظت می کند. اما ممکن است از خودتان بپرسید عملکرد عایق صدای کانوپی چیست ؟ قیمت کانوپی می تواند برایتان به صرفه باشد؟ قطعاً کانوپی یک وسیله ضروری است که باید برای ژنراتور خود خریداری کنید. باید ببینیم عملکرد کانوپی چگونه است.

در اصل بر روی بخش داخلی کانوپی، مواد عایق صدا گذاشته شده است تا امواج صوتی تولید شده توسط موتور، فن و دیگر قطعات را به خود جذب کند. بدین صورت از ایجاد سروصدای زیاد در اطراف ژنراتور جلوگیری شده و آرامش را به محیط مورد استفاده برمی گرداند. این عایق بسته به نوع کانوپی می تواند صدا را تا حد زیادی کاهش دهد. میزان کاهش صدا به جنس عایق، کیفیت عایق کاری و نوع کانوپی متفاوت است. این اطلاعات را می توانید موقع خرید کانوپی از کارشناسان فروش بپرسید.

قفل کانوپی دیزل ژنراتور

کانوپی نه تنها کارکردهای ذکر شده را دارد، بلکه دارای یک درب است که می توانید آن را قفل کنید. با خرید کانوپی دیزل ژنراتور این امکان برایتان فراهم می شود تا آن را قفل کنید و اجازه دستکاری دستگاه را به افراد ناشناس یا نابلد ندهید. قفل کاناپی سبب می شود تا محدودیت دسترسی ایجاد شود و امنیت دستگاه را به مراتب افزایش می دهد. به خصوص اگر خرید کانوپی دیزل ژنراتور برای محیط های حساس و کارگاهی صورت می گیرد باید حتماً قفل کاناپی را روی درب آن قرار دهید.

نکات مهم در خرید کانوپی ژنراتور

حال که متوجه شده اید کانوپی چیست ؟ قیمت کانوپی نیز ممکن است برایتان مهم باشد. قبل از این که برای خرید کانوپی اقدام کنید، بهتر است از مراکز معتبر قیمت کانوپی مورد نظرتان را بپرسید. البته برخی نکات را باید قبل از خرید بدانید.
هر ژنراتور بسته به مدل و طراحی که دارد، کانوپی مخصوص به خود را دارد. کانوپی باید به خوبی روی دستگاه قرار گیرد و بزرگتر یا کوچک تر از اندازه ژنراتور نباشد. همچنین از عایق کاری مناسب کانوپی اطمینان داشته باشید. قطعاً اگر خرید کانوپی را از مراکز معتبر انجام دهید، کیفیت آن بالاست و وظیفه محافظت کنندگی و عایق صدا را به خوبی انجام می دهد. همچنین در این مراکز کارشناسان فروش به شما کمک می کنند تا کانوپی متناسب با نیاز دستگاه ژنراتور مد نظرتان را خریداری کنید. قیمت انواع کانوپی در این مراکز مناسب بوده و هزینه های اضافی پرداخت نخواهید کرد.