گاهی اوقات نیاز است دیزل ژنراتور سیار برای استفاده در مکان هایی که برق شهری وجود ندارد، مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که به کمپینگ در طبیعت علاقه دارند یا مکان مشخصی برای استفاده از این دستگاه در نظر نمی گیرند، مشتریان ژنراتورهای سیار هستند. در ادامه بیشتر با این مدل ژنراتور کاربردی و پراستفاده آشنا می شوید.

دیزل ژنراتور سیار چیست؟

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، دیزل ژنراتور سیار، یک ژنراتور است که با سوخت گازوئیل کار می کند و به راحتی می توان آن را از جایی به جای دیگر حمل کرد. ممکن است این دستگاه به اندازه ای کوچک باشد که دسته آن را بگیرید و با خودتان حمل کنید یا دارای چرخ هایی در ابعاد مختلف در زیر بدنه باشد. موتور برق های دیزلی سیار از این نوع هستند و کاربرد زیادی دارند.

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور

 

اجزای دیزل ژنراتور پرتابل

  • دیزل ژنراتور سیار در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند. بسته به مدل آن ها ممکن است برخی از اجزا روی آن ها قرار داشته باشد یا برخی از قسمت ها حذف شوند. در ادامه بخش های اصلی ژنراتورها را بررسی می کنیم.
  • موتور ژنراتور بخش مهم و اصلی آن است که مانند مغز این مجموعه عمل می کند.
  • دینام هم بخش دیگری است که تولید انرژی الکتریکی را بر عهده دارد و قدرت آن تعیین کننده میزان برق تولیدی است.
  • سیستم های خنک کننده نیز سبب می شود تا دیزل ژنراتور پرتابل در حین کار کردن بیش از اندازه گرم نشود و به سایر قطعات آسیب وارد نشود.
  • کنترل پنل در برخی از انواع جدیدتر دیزل ژنراتور سیار وجود دارد و کار افزایش امنیت و عملکرد بهتر دستگاه را بر عهده دارد.
  • قاب دیزل ژنراتور سیار هم ممکن است روی آن قرار داشته باشد یا جداگانه خریداری شود.
  • سیستم روانکاری که روغن موتور در آن ریخته می شود.
  • رگولاتور ولتاژ که میزان ولتاژ خروجی را تنظیم می کند تا به دستگاه های متصل به آن آسیب وارد نشود.

دیزل ژنراتور سیار

خرید دیزل ژنراتور پرتابل برای کاربردهای محلی

همانطور که گفته شد، دیزل ژنراتور سیار قابل جابجایی است. به همین علت برای کسانی که ژنراتور را برای محیط های مختلفی نیاز دارند، تنها انتخابی است که می توانند داشته باشند. با این حال افرادی که در یک جا مستقر هستند نیز اکثر اوقات این مدل را به مدل های ثابت ترجیح می دهند تا در صورت نیاز آن را راحت جابجا کنند. این دستگاه ها کوچک بوده و فضای کمی اشغال می کنند. مدل های بزرگتر نیز در زیر خود چرخ هایی دارند که حمل آن ها را راحت تر می کند.

لینک های مفید:
تعمیر دیزل ژنراتور

 

کاربرد دیزل ژنراتور پرتابل

خرید دیزل ژنراتور سیار برای کاربردهای زیادی انجام می گیرد. برخی از رایج ترین استفاده هایی که از این دیزل ژنراتورها می شود، موارد زیر هستند.
• قابل استفاده برای کسانی که زندگی سیار دارند مانند عشایر و روستاییان
• مورد استفاده در سیستم های تولیدی که هر بار بخشی از سیستم به برق نیاز دارد
• استفاده در کمپینگ و بوم گردی ها
• قابل استفاده در خانه های جنگلی، ویلاها و خانه هایی که به برق شهری دسترسی ندارند.
کاربرد دیزل ژنراتور پرتابل به گونه ای است که حتی در کارخانه های بزرگ نیز حداقل یکی از آن ها وجود دارد تا در صورتی که یک ژنراتور برای سرویس یا تعمیر از مدار خارج شد، این ژنراتور به جای آن در سیستم قرار گیرد.

ویژگی های مهم برای خرید

معمولاً کاربرانی که دیزل ژنراتور پرتابل را خریداری می کنند، افرادی هستند که برای کاربردهای محلی مانند منزل یا باغ از آن استفاده می کنند. این افراد اطلاعات زیادی در مورد ویژگی ها و قطعات این دستگاه ندارند. بهتر است اطلاعات خود را قبل از خرید بالا ببرید تا بهترین مدل را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. قیمت دیزل ژنراتور سیار نیز برای خریداران مهم است. به همین علت قبل از خرید باید بدانید کدام مدل را باید تهیه کنید. کارشناسان فروش حرفه ای در این زمینه به شما کمک شایانی می کنند. این افراد انواع دیزل ژنراتورهای سیار را می شناسند و اطلاعات کافی را در مورد آن ها دارند. به همین علت می توانند در خرید دیزل ژنراتور سیار به شما کمک کنند.