دیزل ژنراتور پرکینز بیمارستانی و کاربردآن

14020622
دیزل ژنراتور پرکینز بیمارستانی

دیزل ژنراتور پرکینز موتوری برای تأمین برق در غیاب جریان اصلی است. به طور قطع محیط‌هایی مانند بیمارستان نباید هرگز قطعی برق داشته باشند. دیزل ژنراتورهای مبتنی بر موتور پرکینز می‌توانند دستگاه مناسبی برای پاسخ به این نیاز باشند. در این مطلب همراه ما باشید تا در مورد دیزل ژنراتور پرکینز بیمارستانی بیشتر بدانید.

معرفی دیزل ژنراتور پرکینز بیمارستانی

قطعی برق در بیمارستان مساوی با مرگ بیماران زیادی است که در بخش‌های مختلف به وسیله دستگاه همچنان به زندگی وصل شده‌اند. از این رو لازم است حتما محیط‌هایی مانند بیمارستان ژنراتور داشته باشند و هرگز قطعی برق را تجربه نکنند.

به منظور تأمین این انرژی دیزل‌های پرکینز مورد مناسبی هستند که با ویژگی‌های خود می‌توانند پاسخگوی برق مورد نیاز بیمارستان‌ها باشند. این دستگاه‌ها از قابلیت اطمینان منبع تغذیه برخوردار هستند.

آن‌ها در اصل سیستم‌های پشتیبانی از زندگی در واحدهای مراقبت ویژه، دستگاه‌های تهویه مصنوعی ریه، لامپ‌های عامل، میزهای عمل، دستگاه‌های بیهوشی و تنفسی، ایستگاه‌های اکسیژن، انکوباتورها و اتاق‌های فیزیوتراپی به شمار می‌روند.

ویژگی‌های ژنراتور پرکینز بیمارستانی

به منظور حفظ سلامت و حیات بیمارانی که بستری هستند از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود که همه آن‌ها با انرژی برق‌کار می‌کنند. دیزل پرکینز ساختمانی دستگاه مناسبی برای تأمین این برق است. اکنون لازم است برای شناخت بیشتر دستگاه ویژگی‌های آن را بررسی کنیم.

بدنه موتور دیزل پرکینز 

بدنه دستگاه استحکام، ایمنی و حمل و نقل را تضمین می‌کند. قسمت پایین با یک ورق پیوسته 1.2 میلی‌متر پوشیده شده است. روکش بیرونی از ورق‌های فولادی پروفیلی به ضخامت 1.5 میلی‌متر ساخته شده است. طراحی کانتینر این اطمینان را ایجاد می‌کند که هنگام بسته شدن درب و روشن بودن سیستم گرمایش ظروف، سطوح داخلی یخ‌زده نشود.

این ظرف دارای عایق حرارتی غیر قابل اشتعال است و به‌گونه‌ای طراحی شده است که در محدوده دمایی محیط از t = – 40 تا +40 درجه سانتیگراد کار کند. کف تماماً جوشی، از فولاد موجدار به ضخامت 4 میلی‌متر، به پایه فلزی ظرف و با درز متناوب به تیرهای عرضی ظرف جوش داده شده است. کف زهکشی سیالات فنی را در سینی‌های مخصوص با سوراخ‌های تخلیه فراهم می‌کند.

منبع تغذیه دیزل ژنراتور پرکینز 

وظیفه این منبع تغذیه حفاظت در برابر شوک الکتریکی و جلوگیری از آتش‌سوزی ناشی از جریان‌های نشتی است. به این ترتیب ایمنی دستگاه بسیار بالاتر می‌رود و در هیچ محیطی از این نظر مشکل یا خطری ایجاد نمی‌کند.

نورپردازی دیزل ژنراتور پرکینز 

این موتور روشنایی کاری 220 ولت داشته و به همین دلیل می‌تواند روشنایی اضطراری از باتری‌های دیزل ژنراتور را تأمین کند. این مقدار از روشنایی برای محیط‌های بیمارستانی بسیار مناسب است.

ترموستات‌ها در دیزل ژنراتور پرکینز 

این سیستم تأمین هوا را برای عملکرد واحد الکتریکی فراهم می‌کند. دستگاه‌های گرمایشی توسط ترموستات کنترل می‌شوند. همچنین کنوکتورهای الکتریکی که در این واحد تعبیه شده‌اند تضمین می‌کنند که دمای هوا حداقل +10 درجه سانتیگراد حفظ می‌شود.

ویژگی‌های دیزل ژنراتور پرکینز بیمارستانی

خرید موتور دیزل پرکینز برای کلینیک یا واحدهای درمانی

قبل از خرید باید به طور دقیق مشخص کنید که چه دستگاهی و با چه توانی بهترین گزینه برای شما است. به این منظور به نکات زیر در ژنراتور پرکینز دقت کنید.

  • بار تمام مصرف کنندگان را با ذخیره توان برای جریان‌های راه‌اندازی و بار مجاز روی مجموعه دیزل ژنراتور (بیش از 80٪ توان نامی آن) محاسبه کنید.
  • مهم است که جریان راه‌اندازی وسایل پزشکی با کمپرسورها یا موتورهای الکتریکی را در نظر بگیرید.
  • برای کاهش صدا در حین کار دیزل ژنراتور پرکینز می‌توانید آن را در ظرفی با یک صداخفه‌کن و سایبان‌های مخصوص قرار دهید.
  • 2 یا 3 درجه اتوماسیون برای مجموعه دیزل ژنراتورها (پر کردن خودکار مخازن سوخت و روغن) ارائه کنید.
  • کار ساخت و ساز برای آماده‌سازی پایه برای مجموعه دیزل ژنراتور پرکینز را شامل گذاشتن مسیر کابل، سازماندهی زمین و نصب برق با راه‌اندازی کلید انتقال خودکار و راه‌اندازی مجموعه دیزل ژنراتور را فراهم کنید.
  • برای تأمین برق تأسیسات بزرگ (به‌عنوان‌مثال، چندین ساختمان)، سازماندهیعملیات موازی چندین دیزل ژنراتور (به‌عنوان‌مثال، سه مجموعه دیزل ژنراتور با توان نامی 1000 کیلووات هر کدام) با استفاده از یک پانل کنترل ویژه و خودکار مفید است.

سخن پایانی

دیزل ژنراتور پرکینز بیمارستانی دستگاهی است که در محیط‌های زیادی مورد نیاز بوده و حضور آن حیاتی به شمار می‌رود. این دستگاه که برای محیط‌های بیمارستانی مناسب است باید دارای تهویه مناسب بوده، صدای زیاد ایجاد نکند و به طور مؤثر ساعت‌های طولانی عملکرد مناسبی ارائه دهد. این مطلب با هدف آشنایی کاربران با این موتور برق و ویژگی‌های آن به رشته تحریر درآمده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید دیزل ژنراتور کلیک کنید

 

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها