زمانی که برق لازم برای انجام فعالیت های گوناگون در دسترس نباشد، تمامی کارها به تاخیر می افتند. این موضوع بسیار آزاردهنده است و بخشی از نیازهای افراد را بدون پاسخ می گذارد. دیزل ژنراتور های سایلنت مناسب این مشکل را رفع کرده و برق لازم را تامین می کند. این دستگاه دارای صدای کمی می باشد و به همین دلیل در طیف گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه این مطلب در مورد این دیزل ژنراتور اطلاعات بیشتری ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

دیزل ژنراتور های سایلنت چیست؟

افرادی که قصد خرید دیزل ژنراتور های سایلنت را دارند باید در مورد آن اطلاعات لازم را بدست آورند. این ژنراتور انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. از این طریق برق لازم تولید شده و در دسترس خواهد بود. ژنراتورهای دیزلی سایلنت، مشکل آلودگی صوتی را نیز رفع نموده اند زیرا به یک کانوپی مجهز هستند.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور سایلنت

کانوپی یک اتاقک فلزی است که با توجه به ابعاد ژنراتور طراحی شده و بر روی آن قرار می گیرد. بدین شکل از شدت صدا کاسته شده و میزان آلودگی صوتی کم می شود. بر این اساس به این دستگاه دیزل ژنراتور های سایلنت می گویند و این به معنای بی صدا بودن دستگاه نیست بلکه صدای آن نسبت به نوع معمولی کمتر است.

ویژگی های دیزل ژنراتور های سایلنت مناسب

برای خرید دیزل ژنراتور باید ویژگی های آن را بشناسید تا نوع مناسبی را انتخاب کنید. ویژگی های ژنراتور های سایلنت به شما کمک می کند تا با توجه به نیاز خود، دستگاه مناسبی را خریداری نمایید. توجه به این ویژگی ها پیش از خرید دستگاه بسیار حائز اهمیت است پس این بخش را با دقت بیشتری بخوانید.

دیزل ژنراتور سیار

۱- کاهش میزان آلودگی صوتی

دستگاه های دیزل ژنراتور صدای مشخصی دارند و این به دلیل عملکرد فعال دستگاه می باشد. میزان این صدا با توجه به نوع و ابعاد دستگاه می تواند برای افراد آزار دهنده باشد. این صدا بخش مهمی از فعالیت ها را با اختلال روبرو کرده و با اینکه نیاز به برق را تامین می کند اما آرامش افراد را می گیرد.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور

زمانی که از ژنراتور های سایلنت استفاده شود دیگر مشکل آلودگی صوتی وجود نخواهد داشت. کانوپی موجود در این دستگاه از مواد مختلف و به صورت لایه ای تشکیل شده که امواج صوتی را با طول موج های گوناگون جذب می کنند. بدین شکل تا حد زیادی از خروج صدا از محفظه جلوگیری می شود اما صدای دستگاه به طور کامل قطع نمی گردد. یک ژنراتور مناسب باید بتواند به خوبی آلودگی های صوتی را کاهش دهد و آرامش لازم را ایجاد نماید.

۲- صرفه جویی در انرژی

به وسیله دیزل ژنراتور های سایلنت در میزان انرژی صرفه جویی می شود زیرا انرژی الکتریکی با مصرف سوخت کمی تولید می گردد. از این طریق هم انرژی کمتری مصرف شده و هم برق لازم برای فعالیت های گوناگون تامین می شود. در زمان خرید این دستگاه ها باید به این نکته توجه شود که دستگاه در ازای چه میزان سوختی، برق لازم را تولید می کند. یک دستگاه ژنراتور دیزلی باید با مصرف کمترین سوخت، بیشترین بازدهی را داشته باشد.

۳- سهولت جابجایی

در زمان خرید دیزل ژنراتور باید به نوع آن توجه شود. ژنراتورهای دیزلی سایلنت به دو صورت کانوپی ثابت و سیار هستند. اگر قصد خرید نمونه سیار را دارید باید به جابجایی آن فکر کنید. یک ژنراتور دیزلی مناسب سیار باید به راحتی به وسیله چرخ ها و دسته های تعبیه شده، جابجا شود.

۴- راندمان بالا

قطعا هدف شما از خرید و تهیه دیزل ژنراتورهای سایلنت ، بهره مندی از انرژی الکتریکی به همراه صدای کم است. یک دستگاه ژنراتور مناسب باید راندمان بالایی داشته باشد. راندمان بالا سبب می شود که از برق تولیدی به خوبی استفاده شده و سرعت انجام کارها افزایش یابد.

کلام آخر

دیزل ژنراتور بر اساس فاکتورهای گوناگونی طبقه بندی می شود. ژنراتورهای دیزلی سایلنت زمانی که ویژگی های مناسب را داشته باشند، کاربردی هستند. پیش از خرید دستگاه ژنراتور به نوع سوخت و میزان راندمان آن توجه داشته باشید. هر چه میزان مصرف انرژی و تولید صدای دستگاه ژنراتور کمتر باشد، بهتر است. از این طریق برق مورد نیاز مردم تامین و نیازها رفع می شوند. راندمان، ابعاد، مصرف انرژی و میزان صدای هر یک از ژنراتورها متفاوت است و باید به آن دقت کنید.