بهترین دیزل ژنراتور چیست؟

14010716
بهترین دیزل ژنراتور چیست؟

با گسترش علم شاهد ساخت تجهیزات فوق‌العاده‌ای هستیم که کارایی بسیاری دارند. بهترین دیزل ژنراتور جزو همین تجهیزات بوده که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بسیاری از افراد قصد دارند بهترین این تجهیزات را خریداری کنند تا از آن بهره بیشتری ببرند. قطعاً محصولات بهتر ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را از دیگر تجهیزات متمایز می‌کند. در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که بهترین این محصولات کدام است پس ما را همراهی کنید.

اینفوگرافی دیزل ژنراتور

ژنراتور الکتریکی ماشینی است که انرژی مکانیکی را از طریق میدان مغناطیسی تبدیل به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. تولید انرژی در ژنراتورها از منبعی سرچشمه می‌گیرد که به عنوان پایه در نظر گرفته می‌شوند‌. آن‌ منبع می‌تواند هر انرژی غیر الکتریکی مانند حرارتی، مکانیکی، نوری و شیمیایی و غیره باشد. در واقع یک ژنراتور با دینام کار می‌کند که می‌تواند انرژی مکانیکی را به الکتریسیته جریان متناوب تبدیل کند.

اصل کار ژنراتورها

اصل کار ژنراتورها تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی است. سیستم‌های مختلف موتور مانند موتور احتراقی، موتور بخار می‌توانند این تحول را ایجاد کنند. ژنراتورها را می‌توان به عنوان منبع انرژی پشتیبان با این اصل کار استفاده کرد.

مهمترین قسمت های یک دیزل ژنراتور

قطعات دیزل ژنراتور با توجه به مدل آن مختلف است اما بعضی از آن ها در بیشتر این تجهیزات مشاهده می‌شود. اکنون مهم‌ترین قطعات این محصولات را بررسی می‌کنیم.

 • شاسی، نیمکت یا قاب: ساختاری است که موتور و تمام تجهیزات را پشتیبانی می کند. توصیه می‌شود که دارای تکیه‌گاه‌هایی باشد که با لاستیک محافظت می‌شوند تا حرکت را کاهش داده و صدای کمتری تولید کند.
 • شروع، اگر الکترونیکی باشد، شروع با یک کلید خواهد بود.
 • دینام: انرژی مکانیکی را به جریان الکتریسیته متناوب تبدیل می کند که قادر به تغذیه، بسته به قدرت آن، همان تجهیزات و ابزارهایی است که در برق اصلی وجود دارد.
 • موتور: نیرو و انرژی را برای کار دینام فراهم می‌کند. موتورهای دیزلی یا بنزینی و 2 یا 4 زمانه وجود دارد. ژنراتورها معمولاً 1500 دور در دقیقه و آنهایی که استفاده پراکنده یا متوسط هستند 3000 دور در دقیقه هستند.

محل استفاده از دیزل ژنراتور

صرف نظر از کاربری که به ژنراتور داده می شود، مکان آن مهم است، زیرا عملکرد صحیح آن و اینکه دچار خرابی نشود به این بستگی دارد. باید در مکانی با تهویه کامل، ترجیحاً در یک مکان سرپوشیده اما همیشه بیرون باشد. دودهای موتور اگر در یک اتاق جمع شوند سمی هستند.

همچنین مهم است که همیشه آن را روی یک طبقه ثابت قرار دهید. اگر قرار است در یک مکان ثابت شود، مثلاً در یک تراس یا پاسیو، می‌توانید یک طبقه کوچک بسازید تا از لرزش های غیر ضروری جلوگیری کنید. همچنین باید از نور مستقیم خورشید محافظت شود.

محل استفاده از دیزل ژنراتور

نکات نگهداری

با توجه به ویژگی های ساخت آن، ژنراتورهایی وجود دارند که با سرعت 3000 دور در دقیقه و سایرین با سرعت 1500 دور در دقیقه (دور در دقیقه) کار می‌کنند. نباید در چرخه‌های مداوم بیش از چندین ساعت کار کند، زیرا به فواصل استراحت حداقل 45 دقیقه ای نیاز دارند. از سوی دیگر، تجهیزاتی که در 1500 دور در دقیقه کار می‌کنند، امکان استفاده مداوم طولانی تری را فراهم می‌کنند.

پس از 20 ساعت کار، لازم است روغن را تجدید کنید. اگر قرار است ژنراتور را برای مدت طولانی ذخیره کنید، باید بنزین باقیمانده را حذف کنید، زیرا به مرور زمان کیفیت آن را از دست می‌دهد. آن را در جای خشک نگهداری کنید و آن را از آفتاب محافظت کنید. روی آن را به ویژه در محیط های گرد و غبار بپوشانید.

نکات ضروری برای انتخاب بهترین دیزل ژنراتور

بهترین دیزل ژنراتور دارای ویژگی‌های خاصی است که با توجه به آن‌ها می‌توانید این محصولات را خریداری کنید.

 • قدرت

یک محصول مناسب باید قدرت بالایی داشته باشد اما ابتدا نیاز است که تعیین کنید چند قطعه از تجهیزات را می‌خواهید به ژنراتور وصل کنید. مصرف هر یک از آن‌ها چقدر است باید وات مورد استفاده آن‌ها را بررسی کنید. توجه داشته باشید که برخی از تجهیزات در لحظه روشن شدن تا سه برابر مصرف معمولی مصرف می کنند.

 • نوع استفاده

بهترین تجهیزات با استفاده شما تطابق کامل دارند بسته به اینکه چند ساعت در روز نیاز به روشن بودن ژنراتور دارید، باید ببینید که آیا آن را پشتیبان یا مداوم استفاده می‌کنید. به طور کلی، تجهیزاتی که تا 10 کیلو ولت آمپر قدرت دارند، ژنراتورهای پشتیبان هستند، یعنی فقط حداکثر 4 تا 5 ساعت در یک زمان قابل استفاده اند. اگر شما ژنراتوری می خواهید که بتواند بدون توقف آن کار کند، به یک ژنراتور استفاده مداوم نیاز دارید.

 • سوخت

هنگامی که قصد خرید دیزل ژنراتور را دارید باید به سوخت آن توجه کنید محصولات باکیفیت سوخت استانداردی را مصرف می‌کنند. دیزل ژنراتورها به نوبه خود از 3 کیلو ولت آمپر به بالا متغیر هستند و به توان 2000 کیلووات یا بیشتر می رسند. آن‌ها برای مصارف خانگی و صنعتی استفاده می‌شوند و نسخه های تک فاز یا سه فاز وجود دارد.

 • تک فازی یا سه فازی.

هنگام خرید ژنراتور، باید مشخص کنید که تجهیزات مورد نظر برای تامین برق، تک فاز (جریان 220 ولت) یا سه فاز (جریان 380 ولت) است. به‌طور کلی منازل دارای جریان تک فاز هستند در حالی که در صنایع از انرژی سه فاز استفاده می‌شود.

 • سطح صدا

بسته به جایی که قرار است ژنراتور نصب شود، توجه به تعداد دسی بلی که تجهیزات ساطع می‌کنند بسیار مهم خواهد بود. اگر مجموعه ژنراتور نزدیک یک اتاق باشد، کارکردن آن می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. در خرید دیزل ژنراتور سعی کنید محصولی کم صدا انتخاب کنید اما کمی قیمت بالاتری دارند.

 • روشن شدن خودکار در هنگام قطع برق

اگر می‌خواهید در زمان قطع برق ژنراتور به طور خودکار شروع به کار کند، باید مطمئن شوید که تجهیزاتی که خریداری می کنید امکان اتصال به کلید انتقال خودکار (ATS) را داشته باشد. هنگامی که این برد متوجه قطعی برق می‌شود، سیگنالی را به ژنراتور ارسال می‌کند تا روشن شود.

هنگامی که انرژی شبکه عمومی برگشت، برد سیگنال معکوس را برای خاموش کردن ژنراتور ارسال می‌کند که با آن خانه به حالت عادی باز می‌گردد. همه تجهیزات با ATS سازگار نیستند، بنابراین بسیار مهم است که قبل از خرید دیزل ژنراتور با مرکز عرضه‌کننده مشورت کنید.

 • حمل آسان

بهترین دیزل ژنراتور معمولاً حمل بسیار آسانی دارد البته اگر شما محصولی قابل حمل در نظر داشته باشید. بسته به نوع استفاده‌ای که از ژنراتور می کنید، مهم است که ببینید چقدر آسان است که تجهیزات را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کنید. ژنراتورهایی هستند که بسیار سبک هستند و می‌توان آن‌ها را با یک دست بلند کرد، در حالی که سایر ژنراتورها با قدرت بیشتر فقط در صورت داشتن لیفتراک قابل جابجایی هستند. اکنون بسیاری از تجهیزات برای مصارف خانگی دارای چرخ هستند که به انتقال آن‌ها کمک زیادی می‌کند.

سخن پایانی

در نتیجه اینگونه نیست که یک نوع دیزل ژنراتور بهتر از دیگری باشد، بلکه به نیازهای هر مشتری بستگی دارد. آنچه در هنگام خرید مجموعه ژنراتور مهم است، انتخاب یک برند قابل اعتماد است. تجهیزات باید دارای گارانتی با شبکه گسترده خدمات فنی مرتبط در صورت خرابی و اینکه شرکت واردکننده آن‌ها دارای انبار زیادی فیلتر و قطعات یدکی باشد. توصیه می‌کنیم این محصولات را از نمایندگی‌های اصلی فروش و به صورت اورجینال تهیه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها